معرفی صفحات فیلتر پرس

صفحات مورد استفاده در دستگاه های فیلتر پرس یکی از بخش های مهم و موثر در عملکرد دستگاه است که جنس

آن با توجه به نوع محلول یا لجن مورد تصفیه ، دمای کاری ، میزان وزنی و حجمی ذرات جامد معلق ، حجم آبگیری مورد نیاز ، PH محیط (میزان اسیدی یا بازی بودن ) و فشار کاری مورد نیاز می تواند از پلی پروپیلن (PP) ، آلومینیوم () ، چدن () ، فولاد زنگ نزن () و … باشد .

معرفی صفحات فیلتر پرس

معرفی صفحات فیلتر پرس

به صورت کلی صفحات فیلتر پرس در دو نوع صفحات معمولی یا چمبر (Reccessed ) که حجم ثابت نیز نامیده می شود و صفحات حجم متغیر یا ممبران ( Membrane) دسته بندی می گردند .

در سالهای اخیر استفاده از صفحات پلیمری به ویژه پلی پروپیلن به دلیلقیمت مناسب تر ، مقاومت بالا در محیط های با خوردگی بالا (اسیدی ) ، سهولت کاربرد و عملکرد بهینه ، در بسیاری از کاربردها ، جایگزین صفحات فلزی گردیده اند . البته در برخی کاربردها همچون دماهای بالاتر از 90 درجه سانتی گراد از صفحات فلزی استفاده می گردد . صفحات فیلتر پرس از جنس پلی پروپلین در ابعاد مختلف از سایز 300*300 ،400*400 ، … ، تا سایز 2000*2000 با استحکام مناسب و طراحی ویژه جهت بکارگیری در صنایع غذایی و دارویی ، لبنی ، صنایع شیمیایی ، صنایع معدنی و فلزی ، آب و فاضلاب ، کاشی و سرامیک ، سنگ بری ، صنایع قند و شکر ، مجتمع های پتروشیمی ، صنایع رنگ و … تولید و عرضه می گردد .

 

Post comment